csarnokszigetelés szórt purhabbal
A leghatékonyabb szigetelési forma a csarnokok energiatakarékossága, hőszigetelése, vízszigetelése és hangszigetelése szempontjából.
Miért a legjobb megoldás a csarnokszigetelésre a purhab?
A szórt purhab e téren a legkeresettebb szigetelő anyag. A csarnokok esetén a hagyományos szigetelési módszerek a felület nagysága és változatossága végett sokszor túl költségesek. Ezzel szemben a purhabszigetelés gondnélkül felvihető a lemezre és máris jó tapadással fog rendelkezni tartóelemek nélkül.
A purhabszigetelés nem csak a hőszigetelést oldja meg, hanem a csarnokok felületén jelentkező vizesedést is teljesen megszünteti. Ezzel a legköltséghatékonyabb megoldás. A lemez felülete nyáron könnyen felmelegedik, ami ellen szintén a legjobb megoldás a szórt purhabos szigetelés.
A Purhabszigetelés előnyei a csarnokokra:
Megoldja a vizesedést
A csarnokok esetén sokszor jelentkezik a vizesedés és beázás az összeillesztéseknél. Erre nyújt 100%-os vízszigetelő rétegével megoldást a purhab.
Merevíti a szerkezetet
A zártcellás purhab kemény szerkezete végett egy kiváló megoldást nyújt a csarnokok merevítésére, mivel egy nagy, egybefüggő réteget kapunk a végén.
Hosszú élettartam
A szigetelőanyagok közül a purhab rendelkezik az egyik legkiemelkedőbb élettartammal. Ez több, mint 70 évet jelent, így hosszútávon is megtérül.
Gyors kivitelezés
Mivel a habot egyből feltudjuk a felületre vinni akármi megtámasztás nélkül, így jóval gyorsabban lehet vele haladni, mint akármelyik más megoldással.
Költséghatékony megoldás
Kiváló hőszigetelő képessége jelentős energiamegtakarítást biztosít, gyors és egyszerű alkalmazása pedig csökkenti a munkaerő költségét.
Jó hangszigetelő képesség
A nagyobb csarnokokban a hangok felerősödnek, aminek csökkentésére kiváló megoldást nyújt a purhab szerkezete, ami zaj a mértékét csökkenti.
Mik a feltételei, hogy neki tudjuk állni?
A hőmérséklet és a felület szárazsága fontos szempont. Ahoz, hogy gondnélkül feltudjuk vinni a felületre a habot, annak száraznak kell lennie és minimum 10 fokosnak lenni. Ez hab tapadása szempontjából lényeges.
Amint, már megdagadt a hab, utána a hőmérséklet és az esőzés sem lesz probléma. A csarnok szigetelés szezonja márciustól októberig tarharhat, ha jobb idők vannak.
Mik a feltételei, hogy neki tudjuk állni?
A hőmérséklet és a felület szárazsága fontos szempont. Ahoz, hogy gondnélkül feltudjuk vinni a felületre a habot, annak száraznak kell lennie és minimum 10 fokosnak lenni. Ez hab tapadása szempontjából lényeges.
Amint, már megdagadt a hab, utána a hőmérséklet és az esőzés sem lesz probléma. A csarnok szigetelés szezonja márciustól októberig tarharhat, ha jobb idők vannak.
Kérdésed akadt?
Itt valószínüleg megtalálod rá a választ
Csarnokok esetén, amennyiben a vízzáró réteg fontos és egy arányában jó hőszigetelés is, úgy a minimum vastagság, amit tudunk fújni, a 3cm már megfelelő. Amennyiben valamivel jobb hőszigetelést szeretnénk, úgy 5-7 cm kategória már megfelelő.
Ha hűtőházról vagy egyéb létesítményről van szó, ahol fontos a hőmérséklet megtartása, oda a 10-15 cm vastag zártcellás purhab az ajánlott vastagság.
A 3cm, 5cm vagy 7cm vastag szigetelések átlagot jelentenek, tehát ez azt jelenti, hogy egy csarnok esetén a kért 3cm vastagság 2cm és 4cm között fog változni. Sajnos teljesen sík felületet nem tudunk képezni, mivel a hab dagadását nem tudjuk befolyásolni teljes mértékben.
Más árral kalkulálunk, ha 3cm szigetelés a kérés, vagy ha minimum 3 cm a kérés. A minimum 3 cm az inkább a 4 felé közelít. Ezek az értékek végleges vastagságok, tehát ezzel nem úgy kell számolni, hogy 3 cm és még a hab dagadása. A cm ár is a végleges vastagsághoz van mérve.
Minden munkánkra 10év garanciát adunk, így ha bármi gond lenne, akkor díjmentesen javítjuk. De nem kell félni a purhab elöregedésétől, mivel ez 60-70év után jelentkezhet csak.
A purhab teljesen ártalmatlan az egészségre. Egyedül a kifújás ideje alatt keletkező minimális permetet nem szabad belélegezni. Amint megdagad a hab (erre 24 órát ajánlunk, de igazából már pár percen belül felveszi végleges alakját), onnantól kezdve teljesen ártalmatlan, hiszen rengeteg helyen találkozunk vele. Az autónk műszerfalában, a bojlerekben, egyes helyeken a buszok és vonatok ülőhelyei is abból készülnek és még akár gyerek játkékokba is lehet.
Amennyiben a csarnokon belül vannak gépek, tárgyak, szerszámok, azokat fontos letakarni a purhab visszahulló permete miatt. Ez inkább a mennyezet szigetelése során szokott jelentkezni.
Ha magasan van a csarnok teteje, ilyen esetben szükségünk lehet mozgó állványra a kivitelezés szempontjából. Ezzel mi nem rendelkezünk, így valamilyen módon fontos ilyet beszerezni.
A purhab, mivel felveszi a felület nagyságát teljes mértékben, így a csarnokok kifeszített felületére számoljuk a négyzetméter nagyságát. Tehát egy trapézlemezes (ami általános) csarnok esetén nem a fal hosszát szorozva a magassággal fogjuk az adott felületnek számolni, hanem a trapézlemez mélysége alapján kalkulálunk egy új m2 felületet.
A gépi szórt purhabnál nem fog olyan porózus felület jelentkezni, mint a flakonos változatoknál, mivel ez sokkal jobb minőségű és minden tulajdonságát felülmúlja, mivel a helyszínen megy végbe a kémiai reakció.
Magában nem UV álló, de a külső felületeken speciális UV-védő réteggel látjuk el a purhabot, így a napsugárzásnak tökéletesen ellenáll.
A teljes csarnok szigetelését belülről szoktuk elvégezni, mivel kint az UV sugarak károsítják magában a habot. Lehet UV-védő festékkel kezelni, de a felület nagysága végett a festék és munakerő nagyban megemelné az árat, mert a festéssel lassabban lehet haladni, mint a purhabszórással, mivel több réteg festék szükséges.
Amennyiben csak a csarnok tetejét van igény leszigetelni beázás ellen, olyan esetben nagyobb sűrűségű zártcellás habbal végezzük el a szigetelést, amire szintén alkalmazunk UV-védő festéket, de ott már könnyebben el tudjuk végezni a kezelést a felület egyenessége végett. A lapostető szigetelésnél erről megtalálható több információ.
Természetesen, amennyiben úgy dönt valaki, akármikor felfestheti a purhab felületét és máris egy jobb színt kap. Ennek csak kinézetbeli jelentősége van a belső felületeken.
Terhelés szempontjából szinte észre sem vehető, mivel 3 cm zártcellás hab mindössze 1 kg súlyú négyzetméterenként, de ezzel szemben a merevsége végett egy plusz tartást is biztosít a csarnoknak.